Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Agendacommissie

donderdag 9 juni 2022

18:30 - 19:15
Locatie

Titus Brandsmazaal

Voorzitter
Jan Zoll
Agenda documenten

Agendapunten

  1. 1
    Opening, afmeldingen, mededelingen
  2. 2
    Vaststelling van de agenda
  3. 3

  4. 3.1

    Er is een oplegnotitie van SP toegevoegd aan het verzoek van Wethouder van den Bergh. In overleg met Marie-France van Oorsouw van SP is het voorstel om de vragen uit de oplegnotitie mee te nemen in het aangekondigde BOT gesprek en dus niet in de reguliere adviescommissie van 23 juni.

  5. 3.2

  6. 4
    Terugblik vergaderingen
  7. 5

  8. 6

    Toelichting: Er dient m.n. te worden gelet op de noodzaak om alle agendapunten te behandelen, het voorstel voor de wijze waarop ze worden behandeld en wie ervoor moet worden uitgenodigd


    In de bijlage bij agendapunt 6.1 en 6.2 staan alle dossiers waarvan is voorgesteld om deze te agenderen voor de komende commissies. De raadsfracties geven aan of ze de dossiers niet (A) of wel (B) willen bespreking in de commissie. Voor bespreking van ingekomen stukken en raadsinformatiebrieven dient de raadsfractie vooraf de argumentatie aan te leveren via de Raadsgriffie. Dit kan door in de dossierlijst de kolom te vullen en deze ingevulde lijst te mailen naar Raadsgriffie@oss.nl. Deadline voor de aanlevering van de argumentaties is donderdag 12.00 uur.
    NB: de brieven die in de raadsvergadering zijn doorgestuurd naar de commissies staan automatisch al als B-stuk op de agenda en staan dus niet in de dossierlijsten.


    De vergaderstukken kunt u op iBabs vinden bij de betreffende vergadering.

  9. 6.1

  10. 6.2

  11. 7

    Raadsvergadering over het coalitieakkoord/de financiƫle kaderbrief 21 juli 2022
    In eerdere jaren werd de kadernota in de middag besproken in de twee commissies Ruimte en Sociaal Bestuurlijk. De verschillende programma's werden dan verdeeld over de twee commissies. De specialisten van de fracties (raads- en/of burgerleden) kunnen dan wat dieper ingaan op de belangrijke thema's. In de avond was er dan de raadsvergadering waarin de kadernota werd vastgesteld en was er ruimte voor bespreken van moties en amendementen.
    Deze keer is er geen kadernota maar een coalitieakkoord met financiƫle kaderbrief. Het coalitieakkoord is geen document dat wordt vastgesteld door de raad, maar er zal wel behoefte zijn aan het bespreken van moties.
    Ter overweging worden de volgende twee opties meegegeven
    - 's middags van 16.00-18.30 de twee commissies parallel houden, daarna gezamenlijk eten, en om 19.30 uur de raadsvergadering beginnen
    - 's middags om 16.00 uur direct met de gemeenteraad beginnen zodat er zeker voldoende tijd is om de moties te bespreken. 1e termijn dan 's middags, en beantwoording College en 2e termijn met besluitvorming vanaf 19.30 uur (na de gezamenlijke maaltijd)

  12. 8

    Zaterdag 16 juli 2022: 2e Heidag voor alle raads- en burgerleden en College B&W

  13. 9
    Voorstel tot het houden van een besloten vergadering
  14. 10
    Rondvraag
  15. 11
    Sluiting