- Locatie
Commissiezaal
- Toelichting
-
Link naar de rechtstreekse uitzending van de vergadering:
Vergaderingen (royalcast.com)
Commissiegriffier:
Agendapunten
-
1Opening
-
2Spreekrecht voor het publiek
-
3Vaststellen agenda
-
4Mededelingen en rondvraag
-
4.1Mededelingen en rondvraag Algemeen
-
4.2
Gelegenheid voor een statement / opmerking / vraag
-
5
• Bespreken
• 2 termijnen
• Spreektijd 1e termijn 3 minuten
* Beperkte interrupties tijdens de termijn van de portefeuillehouder zijn toegestaan, op elkaar en op de portefeuillehouder -
5.01
Onder voorbehoud.
Agendering verordening Jeugdhulp moet nog bekrachtigd worden door de agendacommissie.
Dit gebeurt ná het technisch overleg van donderdag 5 februari.
Samenvatting:
De gemeente Oss actualiseert de Verordening Jeugdhulp uit 2021. De nieuwe verordening Jeugdhulp gemeente Oss 2026 geeft inwoners meer duidelijkheid. Meer duidelijkheid over welke jeugdhulp ze krijgen, waarom ze die krijgen en wanneer ze die krijgen. In de nieuwe verordening zijn ook nieuwe ideeën opgenomen en hij is aangepast omdat er rechterlijke uitspraken zijn gedaan die van invloed zijn op de jeugdhulp. Tot slot geeft de nieuwe verordening meer mogelijkheden om fraude beter aan te kunnen pakken.
Opmerkingen raadsgriffie: op 15 mei 2025 heeft in de opiniecommissie Sociaal Bestuurlijk de opinienota voor aanpassing Verordening Jeugdhulp voorgelegen.
---
Opmerkingen vanuit het college:
Er zijn verschillende aanleidingen waarom actualisering van de huidige verordening Jeugdhulp uit 2021 nodig is:
• Verwerking van de meest recente jurisprudentie (o.a. ‘eigen kracht’ en ‘gebruikelijke/bovengebruikelijke zorg);
• Actuele landelijke en lokale ontwikkelingen die een vertaling moeten krijgen in deze verordening waaronder de landelijke Hervormingsagenda jeugd (reikwijdte, kostenbeheersing;
• Regionale afspraken voor toezicht en handhaving onder meer om fraude en malafide praktijken beter aan te kunnen pakken.
In de periode van maart tot en met december 2025 is uw raad via een opinienota om richtinggevende uitspraken gevraagd, is advies gevraagd aan de ASD en legden we de ontwerpverordening voor reacties uit de Osse samenleving ter inzage. Hiermee is een zorgvuldig proces doorlopen en zijn de uitkomsten hiervan in de nieuwe verordening verwerkt.Bijlagen
-
5.02
CDA, PvdA, D66, VDG, GroenLinks, FVD, VVD
Samenvatting:
De arbeidsmarkt verandert, nu en in de toekomst. Verschillende factoren hebben hier invloed op, zoals bijvoorbeeld nieuwe technologie, een andere samenstelling van de bevolking en veranderende wereldpolitiek. Hierdoor zijn er minder vernieuwingen, verlagen bedrijven hun ambities en voelen werknemers meer werkdruk. Tegelijkertijd ontstaan er nieuwe banen, beroepen en zelfs sectoren die andere dingen vragen. Nieuwe vaardigheden, een nieuwe manier van opleiden en veel samenwerking.
Het nieuwe beleid dat nu voorligt moet helpen om inwoners, bedrijven en organisaties zich te ontwikkelen en aan te passen.
Opmerking raadsgriffie: de raadsgriffie heeft geen aanvullende opmerkingen bij dit voorstel
Bijlagen
-
5.03
PvdA, SP, D66. VDG, GroenLinks, SSO, FVD
Samenvatting:
De gemeente Oss is deelnemer in de GGD Hart voor Brabant (GGD HvB). De GGD HvB biedt de kadernota aan. Hierin staan de plannen voor de uitvoering van de taken in 2027 en wat dit gaat kosten. De gemeenteraad mag een zienswijze geven op deze kadernota.
Opmerking raadsgriffie: de raadsgriffie heeft geen aanvullende opmerkingen bij dit voorstel
Bijlagen
Raadsinformatie
Onderwerp Raadsinformatiebrief inzake twee programma’s GGD: 1. Financieel Fit en 2. Samen Sterker -
5.04
D66, SSO
Samenvatting:
De Gemeenschappelijke Regeling Kleinschalig Collectief Vervoer (GR-KCV) wil zo goed mogelijk vervoer bieden voor verschillende doelgroepen. Denk hierbij aan Wmo-vervoer en sinds 1 januari 2026 ook BravoFlex. In de kadernota staan de plannen voor 2027 en wat dit gaat kosten. Hieruit komt later de begroting 2027. De gemeenteraad mag een zienswijze geven op deze kadernota.
Opmerking raadsgriffie: de raadsgriffie heeft geen aanvullende opmerkingen bij dit voorstel
Bijlagen
-
5.05
D66, SSO
Samenvatting:
Het Regionaal Bureau Leerplicht Noordoost Brabant (RBL BNO) voert namens zes gemeenten de leer-en kwalificatieplicht uit en werkt aan het voorkomen van voortijdig schoolverlaten.
RBL BNO biedt de kadernota 2027 aan. Hierin staat wat RBL BNO gaat doen in 2027. De gemeenteraad mag een zienswijze geven op deze kadernota.
Opmerking raadsgriffie: de raadsgriffie heeft geen aanvullende opmerkingen bij dit voorstel
Bijlagen
-
5.06
D66, VDG
Samenvatting:
De Gemeenschappelijke Regeling Werkvoorzieningschap Noordoost-Brabant is opdrachtgever voor de uitvoering van de Wet sociale werkvoorzieningen (Wsw). Dit doet zij namens de deelnemende gemeenten. De uitvoering van de Wsw gebeurt door IBN. In de kadernota 2027 staat wat het Werkvoorzieningschap gaat doen in 2027. De gemeenteraad mag een zienswijze geven op deze kadernota.
Opmerking raadsgriffie: de raadsgriffie heeft geen aanvullende opmerkingen bij dit voorstel
Bijlagen
-
6
Lijstitems
Bij de ingekomen stukken staan bij een aantal agendapunten geen documenten, maar een icoontje ‘1 lijstitem’.
Als u hierop klikt komt u in een onderliggend scherm waar onderaan het kopje Overzichtsitems staat. Onder dit kopje staat de titel van het document, klik daarop en het document wordt zichtbaar.
Deze documenten worden voortaan vanuit het overzichtsitem Raadsinformatie naar de betreffende agenda gekopieerd. Dit heeft als voordeel dat de gemaakte aantekeningen/annotaties meegenomen worden. Deze aantekeningen/annotaties zijn alleen zichtbaar voor degene die deze heeft gemaakt. -
6.1Voortgangslijst
-
7Voorstel tot het houden van een besloten vergadering
-
8Sluiting