Adviescommissie Sociaal Bestuurlijk
donderdag 8 januari 2026
- Toelichting
-
Link naar de rechtstreekse uitzending van de vergadering:
Vergaderingen (royalcast.com)
Commissiegriffier:
Agendapunten
-
1Opening
-
2Spreekrecht voor het publiek
-
3Vaststellen agenda
-
4Mededelingen en rondvraag
-
4.1Mededelingen en rondvraag Algemeen
-
4.2
Gelegenheid voor een statement / opmerking / vraag
-
5
• Bespreken
• 2 termijnen
• Spreektijd 1e termijn 3 minuten
* Beperkte interrupties tijdens de termijn van de portefeuillehouder zijn toegestaan, op elkaar en op de portefeuillehouder -
5.01
PvdA, SP, DDO, GroenLinks, SSO, VVD
Samenvatting
Het laatste grondprijsbeleid van de gemeente komt uit 2021. Dit beleid behoeft herziening voor de komende 5 jaar. Het is een actualisatie van het eerdere beleid. Deze herziening is nodig om aan te sluiten bij de marktomstandigheden en legt vast hoe we met marktpartijen om willen gaan.
Opmerkingen van de griffie:
Dit dossier is aangeboden voor behandeling in de commissie Ruimte. Het past beter bij de commissie bestuurlijk. In het voorstel aan de agendacommissie nemen we dat mee.
Naar aanleiding van technische vragen de volgende verduidelijking: In de "Nota Grondprijsbeleid Gemeente Oss 2025-2030 - zonder opmaak" staat het foutieve jaartal van 2025.
Dit moet 2026 zijn. Er komt een definitieve versie met de juiste opmaak daarin wordt deze typfout herstelt.Bijlagen
-
5.02
DDO
Samenvatting
Het college adviseert de raad hetTreasurystatuut vast te stellen. In hetTreasury statuut staande spelregels voor hoe de gemeente omgaat met haar financiële middelen, zoals leningen, beleggingen, kasbeheer en risicobeheer. Het is een beleidsdocument dat de kaders en verantwoordelijkheden vastlegt.
Opmerkingen griffie
Geen opmerkingen.
Bijlagen
-
5.03
PvdA, D66, DDO, FVD, SSO
Samenvatting
Het college adviseert de raad de nota Investeringsbeleid vast te stellen.In deze nota legt de raad vast hoe de gemeente omgaat met investeringen in vaste activa (zoals gebouwen, wegen, riolering, ICT-systemen). Het document beschrijft de uitgangspunten, spelregels en procedures voor het doen van investeringen, het financieren ervan en het afschrijven van activa.
Opmerkingen griffie
Geen opmerkingenBijlagen
-
5.04
Alle fracties willen het woord
Samenvatting
Het college adviseertde raad deEconomischeStrategienota vast te stellen.Met het vaststellen van deze nota maakt de raad keuzes over de economie van Oss.De nota schetst een beeld over de toekomst van deOsse economie en het brede bedrijfsleven. Bedrijven krijgen hiermee duidelijkheid en we keuzes voor het eigen werkprogramma en samenwerkingsinzet voor de komende jaren.
Opmerkingen griffie
Geen opmerkingenBijlagen
-
6
Lijstitems
Bij de ingekomen stukken staan bij een aantal agendapunten geen documenten, maar een icoontje ‘1 lijstitem’.
Als u hierop klikt komt u in een onderliggend scherm waar onderaan het kopje Overzichtsitems staat. Onder dit kopje staat de titel van het document, klik daarop en het document wordt zichtbaar.
Deze documenten worden voortaan vanuit het overzichtsitem Raadsinformatie naar de betreffende agenda gekopieerd. Dit heeft als voordeel dat de gemaakte aantekeningen/annotaties meegenomen worden. Deze aantekeningen/annotaties zijn alleen zichtbaar voor degene die deze heeft gemaakt. -
6.1
• 1 termijn
• Spreektijd 2 minuten
• De Agendacommissie kan besluiten tot 2 termijnen
* Beperkte interrupties tijdens de termijn van de portefeuillehouder zijn toegestaan, op elkaar en op de portefeuillehouder. -
6.1.01
GroenLinks wil weten of de inspanningen van de PH hebben geleid tot een betere waardering qua toiletvriendelijkheid. Er zijn namelijk grote verschillen in waardering kijkend naar Hoge Nood en het MDL Fonds.
PvdA: Wij staan op plek 289 op de ranglijst, welke stappen gaat de wethouder nemen om dit te verbeteren en hierin meteen de toegankelijkheid van de toiletten mee te nemen.Bijlagen
-
6.1.02
GroenLinks wil de wethouder bevragen over de aanbevelingen uit de brief.
Bijlagen
-
6.1.03
FVD
Bijlagen
-
6.1.04
SSO: aanvullende vragen aan de wethouder over de betrokkenheid van bewoners en wijk- en dorpsraden bij de totstandkoming van het nieuwe locatieprofiel Geffense Plas.
Het college organiseert met een rammelende omgevingsdialoog haar eigen tegenstand bij evaluatie van het nieuwe locatieprofiel en torpedeert het prima model van gedragen locatieprofielen als onderdeel van het evenementenbeleid.Bijlagen
-
6.1.05
SP heeft vragen over financiële gevolgen van het 2-fasencontract en van de ‘onvolkomenheden en tegenstrijdigheden’ in het definitief ontwerp
Raadsinformatie
Onderwerp raadsinformatiebrief procesupdate De Lievekamp -
6.1.06
GroenLinks wil de portefeuillehouder bevragen over de aanpak en alternatieven voor deze bewoners.
PvdA wil graag weten hoe consequent we zijn in de ze aanpak, hebben we middelen om dit te “bestraffen” en wat gebeurt er met de mensen die op straat komen te staan?
SSO: Heeft de gemeente inzicht in de gevolgen van deze aanpak; er komen mogelijk mensen op straat te staan; In hoeverre kunnen we de gevolgen hiervan bij de ondernemers neerleggen i.p.v. dat de gevolgen terechtkomen bij de opvangorganisaties?Raadsinformatie
Onderwerp Raadsinformatiebrief aanpak overbewoning -
6.1.07
PvdA vindt het belangrijk dat we laagdrempelig ontmoeten blijven stimuleren en wil graag weten n.a.v. de brief hoe we het een en ander in de toekomst gaan waarborgen, zodat onze wijk en dorpscentra ook de activiteiten voor het laagdrempelig ontmoeten kunnen blijven organiseren.
Raadsinformatie
Onderwerp Laagdrempelig ontmoeten na 2025 -
6.1.08
SSO: Vraag of het specifieke artikel over de voormalige gemeente Lith ook van toepassing is op andere kernen binnen de gemeente Oss. Naast deze toezegging is ook gesproken over het zich politiek manifesteren tijdens gemeenteraadsverkiezingen van dorpsraadleden. Daarover geeft de toezegging geen uitsluitsel. Graag reactie hierop van de portefeuillehouder.
Raadsinformatie
Onderwerp Antwoord op de toezegging over de kernraden uit de voormalige gemeente Lith -
6.2Voortgangslijst
-
7Voorstel tot het houden van een besloten vergadering
-
8Sluiting