Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Adviescommissie Ruimte

donderdag 10 september 2026

19:30 - 21:00
Locatie

Raadzaal

Griffier/Secretaris
Theo Anema
Toelichting

Link naar de rechtstreekse uitzending van de vergadering:
Welkom! Oss - iBabs Publieksportaal

Agendapunten

  1. 1
    Opening
  2. 2
    Spreekrecht voor het publiek
  3. 3
    Vaststellen agenda
  4. 4
    Mededelingen en rondvraag
  5. 4.1
    Mededelingen en rondvraag Algemeen
  6. 4.2

    Gelegenheid voor een statement / opmerking / vraag

  7. 5

    • Bespreken
    • 2 termijnen
    • Spreektijd 1e termijn 3 minuten
    * Beperkte interrupties tijdens de termijn van de portefeuillehouder zijn toegestaan, op elkaar en op de portefeuillehouder.

  8. 5.01

    D66, CDA, SP, VDG, FVD, SSO, VVD
    Samenvatting
    Er is een initiatief voor het voormalige Rabobank-kantoor. Hiervoor is een omgevingsvergunning aangevraagd. Het college heeft hiermee ingestemd. Er komen 72 woningen en commerciële ruimte in de plint. Onder de omgevingswet heeft de gemeenteraad bindend adviesrecht omdat deze ontwikkeling meer dan 50 woningen betreft. De raad wordt gevraagd een bindend positief advies te geven over dit plan.

  9. 6

    Lijstitems
    Bij de ingekomen stukken staan bij een aantal agendapunten geen documenten, maar een icoontje ‘1 lijstitem’.
    Als u hierop klikt komt u in een onderliggend scherm waar onderaan het kopje Overzichtsitems staat. Onder dit kopje staat de titel van het document, klik daarop en het document wordt zichtbaar.
    Deze documenten worden voortaan vanuit het overzichtsitem Raadsinformatie naar de betreffende agenda gekopieerd. Dit heeft als voordeel dat de gemaakte aantekeningen/annotaties meegenomen worden. Deze aantekeningen/annotaties zijn alleen zichtbaar voor degene die deze heeft gemaakt.

  10. 6.1

    • 1 termijn
    • Spreektijd 2 minuten
    • De Agendacommissie kan besluiten tot 2 termijnen
    * Beperkte interrupties tijdens de termijn van de portefeuillehouder zijn toegestaan, op elkaar en op de portefeuillehouder.

  11. 6.1.01

    CDA: willen toenemende overlast van ratten aankaarten.
    PRO: in afwachting van de beantwoording van de technische vragen.

  12. 6.1.02

    PRO: heeft er begrepen, dat er wat strubbelingen waren rond de route die de buurtbus in Geffen gaat rijden. Hoe is de situatie nu rond de buurtbus Oss en Geffen?
    VDG: reactie op kritiek van de wijkbus
    SSO: Is de samenwerking met buurtbus Ruwaard op orde of zitten ze elkaar nog in de weg? Is er duidelijkheid over de rol van Arriva over 3 jaar?

    Raadsinformatie

    Onderwerp
    Raadsinformatiebrief Buurtbus Geffen
  13. 6.1.03

    PRO: wil graag van de wethouder weten bij hoeveel koeien is de mestbewerking rendabel en hoe verhoudt zich dit o.a. met het beleid vanuit de provincie over het verminderen van de veestapel?
    SP: wil weten hoe de toename van mestbewerking te rijmen valt met kringlooplandbouw en het bevorderen van gezinsbedrijven.
    VDG: enkele vragen over passendheid in landelijke lijn, kringloop onduidelijk, mest van andere diersoorten zoals paarden, geiten, varkens ?

    Raadsinformatie

    Onderwerp
    Mestbewerking in de Osse polder
  14. 6.1.04

    SSO: Deze RIB is niet concreet genoeg, SSO wil helderheid over de implicaties.

    Raadsinformatie

    Onderwerp
    Raadsinformatiebrief, beantwoording motie Concretiseer de prestatieafspraken met de kaders rondom sloop en renovatie
  15. 6.1.05

    De agendacommissie heeft besloten dat alle fracties mogen reageren. 


    SP: heeft nadere vragen over de positie van de raad in deze processen.
    SSO: Er moet veel meer aandacht komen voor dit programma. Daarbij moeten ook onderwerpen meegenomen als netcongestie, OV, sociaal domein, etc.
    Dit onderwerp verdient een apart programma of raadswerkgroep. Er is echt meer regie nodig vanuit de raad. Daarom deze RIB uitgebreid bespreken in twee termijnen in een gecombineerde commissievergadering van SB en Ruimte.

    Raadsinformatie

    Onderwerp
    Raadsinformatiebrief versterking regie volkshuisvesting
  16. 6.2
    Voortgangslijst
  17. 7
    Voorstel tot het houden van een besloten vergadering
  18. 8
    Sluiting