- Toelichting
-
Link naar de rechtstreekse uitzending van de vergadering:
Vergaderingen (royalcast.com)
Commissiegriffier:
Agendapunten
-
1Opening
-
2Spreekrecht voor het publiek
-
3Vaststellen agenda
-
4Mededelingen en rondvraag
-
4.1Mededelingen en rondvraag Algemeen
-
4.2
Gelegenheid voor een statement / opmerking / vraag
-
5
• Bespreken
• 2 termijnen
• Spreektijd 1e termijn 3 minuten
* Beperkte interrupties tijdens de termijn van de portefeuillehouder zijn toegestaan, op elkaar en op de portefeuillehouder. -
5.1
PvdA, SP, D66, GroenLinks, SSO, VVD, VDG, FVD
Samenvatting:
Op 11 april 2024 heeft u het ‘Addendum Structuurvisie Oss West – 2022’ gewijzigd vastgesteld. Hierop is op 5 juni 2025 een ontwerp wijziging omgevingsplan voor Amsteleind Noord ter inzage gelegd. Amsteleind Noord is de eerste fase van het project. Hier kunnen maximaal 1.000 woningen worden gebouwd, samen met voorzieningen zoals een scholenlocatie en kleinschalige functies. Om de ontwikkeling mogelijk te maken is een wijziging van het Omgevingsplan voor Amsteleind Noord aangeboden aan de raad. Met de wijziging van het omgevingsplan wordt ook de ontsluiting op de Kleinussenstraat en de herinrichting van de Heihoeksingel mogelijk
**Opmerkingen:
**Op 1 oktober heeft er een hoorcommissie omgevingsplannen plaatsgevonden. Het verslag van deze vergadering wordt zo spoedig mogelijk toegevoegd aan de stukken.
Projectblad Oss-Amsteleind Noord ligt vertrouwelijk ter inzage bij de raadsgriffieBijlagen
-
5.2
PvdA, SP, D66, GroenLinks, SSO, VVD, VDG
Samenvatting:
De gemeente Oss kent een grote woningbouwopgave. Daarom wil de gemeente Oss tot 2040 in totaal 10.000 nieuwe woningen bouwen. In het gebied Amsteleind worden 3.000 woningen met bijbehorende voorzieningen en infrastructuur gerealiseerd. In deelplangebied Kleinussen realiseren we circa 320 woningen. Het deelgebied Kleinussen is voor een groot deel in eigendom van BVH projectontwikkeling. De gemeente en BVH sluiten daarom een bouwclaimovereenkomst om te komen tot de ontwikkeling en de bouw van de woningen.
**Opmerkingen:
**De bouwclaimovereenkomst ligt ter inzage bij de griffie.\Bijlagen
-
5.3
PvdA. SP
Samenvatting:
Op 11 april 2024 heeft uw raad het bestemmingsplan MFA en woningbouw Looveltlaan Oss – 2023 vastgesteld. Dit plan gaat over herontwikkeling van de percelen in Oss Noord West waar nu verpleeghuis Loovelt en wijkcentrum De Hille zijn gevestigd. Dit herstelbesluit voorziet in een nieuw besluit op het eerder vastgesteld bestemmingsplan van 11 april 2024, waarbij er enkel wijzigingen worden doorgevoerd aan de toelichting en juridische borging van het bestemmingsplan.
Opmerkingen:
De griffie heeft geen aanvullende opmerkingen bij dit voorstel.Bijlagen
-
6
Lijstitems
Bij de ingekomen stukken staan bij een aantal agendapunten geen documenten, maar een icoontje ‘1 lijstitem’.
Als u hierop klikt komt u in een onderliggend scherm waar onderaan het kopje Overzichtsitems staat. Onder dit kopje staat de titel van het document, klik daarop en het document wordt zichtbaar.
Deze documenten worden voortaan vanuit het overzichtsitem Raadsinformatie naar de betreffende agenda gekopieerd. Dit heeft als voordeel dat de gemaakte aantekeningen/annotaties meegenomen worden. Deze aantekeningen/annotaties zijn alleen zichtbaar voor degene die deze heeft gemaakt. -
6.1
• 1 termijn
• Spreektijd 2 minuten
• De Agendacommissie kan besluiten tot 2 termijnen
* Beperkte interrupties tijdens de termijn van de portefeuillehouder zijn toegestaan, op elkaar en op de portefeuillehouder. -
6.1.01
SSO wil een discussie met de portefeuillehouder over hoe we in Oss de kringlooplandbouw tot stand willen brengen.
SP het antwoord op vragen 1 en 2 is geen antwoord op de vragen. De SP wil graag een helder antwoord. Verder wijst de SP er op dat de opgaven met betrekking tot stikstof al lang duidelijk zijn. Waarom wordt er desondanks gewacht op nog meer duidelijkheid. Geen-spijt maatregelen zoals het emissie-arm toedienen van drijfmest kunnen toch gewoon worden uitgevoerd?
GroenLinks heeft vragen over het uitblijven van de nulmeting en monitoring van kwaliteit van het agrarische gebied.Bijlagen
-
6.1.02
SP Dit duurt onnodig lang. De SP wil pleiten voor een snellere oplossing.
Bijlagen
-
6.1.03
VDG wil meer alternatieve woonvormen maar zien dat deze initiatiefnemers tegen belemmeringen aanlopen.
Graag van gedachten wisselen met de PH of er mogelijkheden zijn om hier toch iets mee te kunnen doen
SSO Oss wil meer alternatieve woonvormen realiseren. Vraag aan het college en andere fracties: Waarom is deze brief nodig?
D66 is benieuwd hoe het staat met het plan voor Tiny houses van deze groep in het plan Gewandeweg. Worden zij hierin meegenomen?
GroenLinks wil weten waarom het ondanks de verklaring van geen bedenkingen het toch niet mogelijk is om Tiny houses te bouwen voor de zelfvoorzienende wijk.Bijlagen
-
6.1.04
SP wil onderliggende oorzaken aankaarten.
Bijlagen
-
6.1.05
SP wil de uitkomsten bespreken met de wethouder en de andere fracties. Welke conclusies trekken we hier uit? Twee termijnen, om debat mogelijk te maken.
Raadsinformatie
Onderwerp Beantwoording toezegging 25-030 Woonwensenonderzoek -
6.1.06
De SP heeft vragen aan de wethouder.
Raadsinformatie
Onderwerp Raadsinformatiebrief bezoek wethouder van den Bergh European Week Cities en Regions (EWCR) Raadsinformatiebrief European Week Cities and Regions -
6.1.07
SP wil weten hoe het nu verder gaat? Met name mbt ambities en financiële consequenties?
VDG Belangrijke ontwikkeling voor bereikbaarheid van Oss. In hoeverre heeft het niet toekennen van de extra rijksmiddelen invloed op de mogelijke haalbaarheid en de keuzemogelijkheden van deze scenario’s.
De fractie van de PvdA wil dit onderwerp agenderen, omdat de ontwikkeling gezien de grote impact van de barrierewerking van het spoor in Oss op de stadsontwikkeling.Raadsinformatie
Onderwerp Uitkomsten en vervolg Quick Scan (spoor)maatregelen Oss Centraal -
6.1.08
De SP wil een toelichting van de wethouder. Geboden informatie is welkom, maar roept ook vragen op over de invloed van de raad.
Raadsinformatie
Onderwerp Raadsinformatiebrief, Duurzame polder mijlpalen planning -
6.1.09
GroenLinks wil graag complimenten geven over samenwerking in de regio en het belang van duurzaamheidsfonds onderschrijven
PvdA wil deze brief agenderen gezien de onlangs ontstane onrust over de actuele ontwikkelingen.Raadsinformatie
Onderwerp Raadsinformatiebrief windpark Elzenburg - De Geer -
6.2Voortgangslijst
-
7Voorstel tot het houden van een besloten vergadering
-
8Sluiting
Dossier 800 besluitblad